Skambinkite: +37060428144 El.paštas: info@agrowood.lt

Apdirbta mediena

Džiovinta mediena

Medienos džiovinimas tai procesas, kuris mūsų įmonėje yra atliekamas specialiose automatizuotose džiovyklose. Tai padeda mums efektyviai sumažinti natūralios medienos drėgmės lygį iki „darbinio“ diapazono, tai yra iki drėgmės kiekio, kuris nesibaigs daugeliui rūpesčiu, kuriuos gali sukelti  drėgmės perteklius. Šios problemos apima matmenų išsikraipymą, blogą dažų, antiseptikų, antipirėnų ir klijų įsigeriamumą, taip pat drėgna mediena yra žymiai sunkesnė, negu džiovinta.

Obliuota mediena

Obliuota mediena – tai mediena lygiu,glotniu paviršiumi su špuntu ar be špunto, kuri yra išgaunama keturpusių obliavimo staklių pagalbą.

Su špuntu populiariausi medienos gaminiai yra vidaus ir lauko dailylentės, kurios špunto pagalba gali vieną į kitą susinerti.
Taip pat, plačiai naudojama ir be špunto obliuota mediena, pavyzdžiui stogo pakalimui, tvorai, dekoratyvinėms sienelėms ar kitoms medžio konstrukcijoms ir apdailos elementams.

Kalibruota mediena

Kalibruota mediena – tai tikslių išmatavimų džiovinta mediena, kuri daugiausiai yra naudojama karkasinių namų statyboje, kadangi karkasą tokiu atvėju yra daug lengviau konstruoti.

Graduota mediena

Mediena yra universali medžiaga, tačiau ne visa mediena atitinka numatytus jos panaudojimo reikalavimus, todėlpriklausomai nuo šios natūralios žaliavos rūšiavimo,  galite gauti aukštos kokybės graduotą medieną.  Pagal INSTA 142 metodą konstrukcinės medienos klasės klasifikuojamos nuo C14 iki C30spygliuočių rūšių atveju. Konkrečiai medienos klasei nustatyti naudojami parametrai yra atsparumas lenkimui ir tempimui, metinių žiedų tankis, šakos ir jų kiekis.

Impregnuota mediena

Antiseptikavimas – tai specialiu antiseptiku medienos paviršiaus dengimas, siekiant apsaugoti ją nuo įvairių fizinių ir biologinių veiksnių. Jau senovės Egipte išskirtinai vertingi medienos gaminiai buvo impregnuoti kedro aliejumi, kad jie ilgiau išlaikytų savo išvaizdą ir savybes.

Pramoninės medienos impregnavimui daugelį amžių buvo naudojamos medienos dervos ir kietųjų anglių konservantai. Šiandien medienos konservantų pasirinkimas yra daug platesnis ir svyruoja nuo natūralių aliejų iki specialiai sukurtų medžiagų.

Uždaryti meniu